TOP 7 najpiękniejszych miejsc na Ziemi? Wielkie odliczanie!

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie pięknych, urokliwych miejsc nie brakuje. Czy jesteśmy jednak w stanie zrobić listę „bestsellerów”, które są niepodważalnie numerem 1, 2, 3 itd? Postanowiłem podjąć się tego wyzwania! Czytaj do końca i delektuj się przestrzenią dla przygody!


7. Rio de Janeiro, Brazylia. Fotografia na górze wpisu przedstawia m.in. najpopularniejszą brazylijską plażę Copacabanę widzianą od strony Pomnika Chrystusa Odkupiciela. Widok zapierający dech w piersiach.

6. Wodospad Niagara, USA/Kanada. Potęgę jednego z żywiołów można tutaj poczuć, jak nigdzie indziej. Przy takiej scenerii nawet największe statki wyglądają jak zabawka w jacuzzi.

5. Cappadocia, Turcja. Ta malownicza, wzgórzysta kraina kojarzy mi się szczególnie z lotami balonem. Nie mogło ich zatem zabraknąć na prezentowanej fotografii.

4. Trolltunga, Norwegia. To jedno z najbardziej popularnych miejsc w Skandynawii. Przestrzeń, woda, przygoda! Aż chce się powiedzieć Hey, hey,.. Hey Adventure!

3. Mutianyu, Chiny. Mur, który jest podobno widziany z kosmosu. Napisałem podobno, ponieważ żadnej, autentycznie wyglądającej fotografii nie udało mi się znaleźć. Nie zmienia to jednak faktu, że ta niezwykle długa budowla, przemierzająca jak wąż, spektakularny, górski krajobraz robi swoje – cieszy oko.

2. Machu Picchu, Peru. Najlepiej zachowane miasto Inków fascynuje budownictwem i baśniowym, górskim krajobrazem. Tutaj czas jakby zatrzymał się w miejscu. Tymczasem ja galopuję dalej do primer número mojego rankingu!

1. Huta Brzuska, Polska. A jakżeby inaczej. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięzca mógł być tylko jeden, tego miejsca nie mogło zabraknąć w moim rankingu! Brama Bieszczad. Góry, lasy, doliny w tle, a na pierwszym planie rodzina. Czegoż chcieć więcej?

Podsumowując, odpowiedź na przewrotnie zadane w nagłówku pytanie brzmi: nie ma najpiękniejszego miejsca i jednocześnie każde może nim być! Krajobrazy są jak kobiety, a o gustach się nie dyskutuje. Możemy jedynie wyróżnić je pod kątem zmiennej popularności czy określonych właściwości.

W myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcam do doświadczania piękna świata zaczynając od siebie, od najbliższej okolicy. Dla mnie wyznacznik jest jeden: im bliżej natury tym bliżej piękna, dokładnie tak samo jak im bliżej poznasz siebie tym bardziej szczęśliwy/a będziesz.

Odkrywaj, doświadczaj, korzystaj sam/a lub bierz udział chociażby w organizowanych przez nas wydarzeniach.
HEY ADVENTURE!

Ps. A jeśli spodobał Ci się mój wpis lub masz do niego uwagi / pytania, a może chcesz go konstruktywnie skrytykować lub np. rozwinąć moją listę to pisz śmiało! Komentuj, udostępniaj, ciesz się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *