TOP 7 najpiękniejszych miejsc na Ziemi? Wielkie odliczanie!

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie pięknych, urokliwych miejsc nie brakuje. Czy jesteśmy jednak w stanie zrobić listę „bestsellerów”, które są niepodważalnie numerem 1, 2, 3 itd? Postanowiłem podjąć się tego wyzwania! Czytaj do końca i delektuj się przestrzenią dla przygody!


7. Rio de Janeiro, Brazylia. Fotografia na górze wpisu przedstawia m.in. najpopularniejszą brazylijską plażę Copacabanę widzianą od strony Pomnika Chrystusa Odkupiciela. Widok zapierający dech w piersiach.

6. Wodospad Niagara, USA/Kanada. Potęgę jednego z żywiołów można tutaj poczuć, jak nigdzie indziej. Przy takiej scenerii nawet największe statki wyglądają jak zabawka w jacuzzi.

5. Cappadocia, Turcja. Ta malownicza, wzgórzysta kraina kojarzy mi się szczególnie z lotami balonem. Nie mogło ich zatem zabraknąć na prezentowanej fotografii.

4. Trolltunga, Norwegia. To jedno z najbardziej popularnych miejsc w Skandynawii. Przestrzeń, woda, przygoda! Aż chce się powiedzieć Hey, hey,.. Hey Adventure!

3. Mutianyu, Chiny. Mur, który jest podobno widziany z kosmosu. Napisałem podobno, ponieważ żadnej, autentycznie wyglądającej fotografii nie udało mi się znaleźć. Nie zmienia to jednak faktu, że ta niezwykle długa budowla, przemierzająca jak wąż, spektakularny, górski krajobraz robi swoje – cieszy oko.

2. Machu Picchu, Peru. Najlepiej zachowane miasto Inków fascynuje budownictwem i baśniowym, górskim krajobrazem. Tutaj czas jakby zatrzymał się w miejscu. Tymczasem ja galopuję dalej do primer número mojego rankingu!

1. Huta Brzuska, Polska. A jakżeby inaczej. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięzca mógł być tylko jeden, tego miejsca nie mogło zabraknąć w moim rankingu! Brama Bieszczad. Góry, lasy, doliny w tle, a na pierwszym planie rodzina. Czegoż chcieć więcej?

Podsumowując, odpowiedź na przewrotnie zadane w nagłówku pytanie brzmi: nie ma najpiękniejszego miejsca i jednocześnie każde może nim być! Krajobrazy są jak kobiety, a o gustach się nie dyskutuje. Możemy jedynie wyróżnić je pod kątem zmiennej popularności czy określonych właściwości.

W myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcam do doświadczania piękna świata zaczynając od siebie, od najbliższej okolicy. Dla mnie wyznacznik jest jeden: im bliżej natury tym bliżej piękna, dokładnie tak samo jak im bliżej poznasz siebie tym bardziej szczęśliwy/a będziesz.

Odkrywaj, doświadczaj, korzystaj sam/a lub bierz udział chociażby w organizowanych przez nas wydarzeniach.
HEY ADVENTURE!

Ps. A jeśli spodobał Ci się mój wpis lub masz do niego uwagi / pytania, a może chcesz go konstruktywnie skrytykować lub np. rozwinąć moją listę to pisz śmiało! Komentuj, udostępniaj, ciesz się życiem.